درباره ما

قال رسول الله (ص) :اَحَبُّ الِبلادِ اِلیَ الّلهِ مَساجِدُها

«محبوبترین جای شهرها نزد خدا مسجدهای آن شهر است.»

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزانی که از این وبلاگ دیدن می نمایند.

کانون فرهنگی هنری شهید ترابی شهرستان خمین قصد دارد  اخبار و اطلاعات این کانون و تمامی مسائلی به روز  را در این وبلاگ قرار دهد.امید است که در پناه ایزد منان و همکاری شما عزیزان گامی در این زمینه بر داریم

ویژه نامه ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرسنجی
نظر شما در مورد وبلاگ جدید کانون فرهنگی هنری شهید ترابی چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

+ مشاهده نتایج
منوی کاربری

تبلیغات

ارتباط با ما:


ایمیل : torabi_masjed@yahoo.com

سامانه پیامک : 30003200200088

سه شنبه 10 شهریور 1394 13:05 | نویسنده : مهدی محمدی

نسلی از مردم و برای مردم؛

چرا رجایی و باهنر دیگر تکرار نشدند؟

هفته دولت زمانی می شود برای گرامیداشت دو نفر از مقامات ترور شده ایران که بالاترین پست اجرایی را نیز داشتند؛ رجایی و باهنر که هریک از زاویه دید خود به آنها می نگرد.

بقیه در ادامه مطلب...ادامه مطلب ...

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
چهارشنبه 19 فروردین 1394 16:04 | نویسنده : مهدی محمدی

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1323 در کبود گنبد مشهد در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. مادرش شهربانو و پدرش زیاد نام داشت. پدرش، که از عشایر فارس بود، به استخدام ژاندارمری در آمد و سپس به ارتش منتقل شد. او از جاذبه ای خاص برخودار بود، از این رو علی تحت تأثیر پدر از کودکی به ارتش علاقه مند شد.

بقیه در ادامه مطلب...ادامه مطلب ...

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
 
نهال انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357 به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مهم‏ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین، جهت تعیین نوع حکومت، فراهم شد.
در این روز، ساختار جدید سیاسی و اجتماعی، بر مبنای آرای اکثر مردم (2/98 درصد) تثبیت شد و رسما نظام جمهوری اسلامی را، ملت مسلمان ایران تأیید کرد.
تولدی مبارک
در روز پربرکت 12 فروردین، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت. شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون‏ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه‏ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. این شعارها، حکومتی را پایه ریزی می‏کرد که عدالت اسلامی، از هدف‏های والای آن بود.

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب ...

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
جهت مشاهد تصویر با اندازه اصلی روی تصویر کلیک نمائیدلینک ثابت

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
دوشنبه 3 فروردین 1394 16:55 | نویسنده : مهدی محمدی

 ایران کشوری است که از پیچ و خم های تاریخ و طبیعت نشانه ها و آثار زیادی در خود جای داده است که هر انسان متفکر و کنجکاوی را به خود فرا می خواند. استان مرکزی نیز از دیرباز دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری بوده است. این روزها که طبیعت جان تازه ای گرفته است مناطق بکر طبیعی استان بیش از پیش جلوه نمایی می کند. از سویی جاذبه های مذهبی-تاریخی نیز در ایام نوروز مهمانان خاص خود را دارد.

 

بقیه در ادامه مطلب...ادامه مطلب ...

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
دوشنبه 3 فروردین 1394 12:18 | نویسنده : مهدی محمدی

به مناسبت روز جهانی تئاتر

 

نویسنده : شهید مرتضی آوینی

تئاتر در روزگار ما معضلی است و نه فقط برای ما، که در سراسر عالم؛ مگر برای آنان که تئاتر شان ریشه در سنت و یا اساطیر داشته است. بعضی ها معتقدندکه تئاتر دیگر مرده است؛ من از آنان نیستم، اما از سر انصاف باید بگویم که چندان هم زنده نیست.
بعد از نود سال که از تولد سینما می گذرد، تئاتر هویت مستقلّ خویش را به ناچار در عرصه هایی می جوید که سینما در آن راه ندارد. تئاتر چاره ای جز این ندارد که خود را در آنجا که سینما نیست پیدا کند. هنرهای سنتی نیز به بلیه ای دیگر که از یک لحاظ به ما نحن فیه ارتباط دارد گرفتار آمده اند. سفالگر که دیگر بازاری برای هنر خویش نمی یابد، خود را در باب طبع توریست ها می آراید و تن به ابتذالی می دهد که با این انفعال ملازم است. آیا بر سر تئاتر ما نیز همین آمده است؟ سینما مشتریان تئاتر و رُمان را دزدیده است و در سالن های تئاتر جز خود اهل تئاتر و روشنفکرانی که لابه لای کهنه ها و عتیقه ها در جست و جوی حسّ نوستالژی هستند، دیگر باقی نمانده است. روشنفکر مآبان، یعنی آنان که تنها آنچه را که نمی فهمد تحسین و تقدیس می کنند و از هر آنچه آنان را به خود مشغول کند به عالم « پیچیدگی و انتزاع » می گریزند، اکنون روی به تئاتر آورده اند. سینما مخاطبان خویش را در میان « ساده ترین مردمان » جسته است و بنابراین، هرگز به طور عام نمی تواند روی به پیچیدگی و انتزاع بیاورد، مگر سینمایی که آن را « سینمای هنری » می نامند و مخاطبانش « از ما بهتران » اند و از ما بهتران کسانی هستند که از هنرمندی و تفکر فقط به پُز و پرستیژ آن بسنده کرده اند و همین است که آنان را به جای رسوخ در علم، به سوی پیچیدگی متظاهرانه روشنفکری سرابی است که در ظاهر خود را عمیق و پُر راز و رمز می نماید، اما در باطن توهمی بیش نیست. این متاع فقط به درد پُز و جلوه فروشی می خورد و لاغیر، و اگر انسان از جلوه فروشی مستغنی شود خواهد دید که دیگر هیچ چیز جز رسوخ حقیقی در علم او را راضی نمی دارد. پس اگر سینما مخاطبان خویش را از میان ساده ترین مردمان برگزیده، سینمای روشنفکرمآبانه سطحی ترین مردمان را مخاطب خود گرفته است، و هم اینان بیش ترین مخاطبان تئاتر نیز هستند.ادامه مطلب ...

موضوع : متفرقه / مناسبت های تاریخی
صفحات سایت :
1 | 2